Mądry czy silny?

29 września 2019

Wspólne czytanie jest bardzo ważne, dlatego zawsze znajdźmy czas na to, aby poczytać z naszymi dziećmi chociaż kilka minut każdego dnia. Niech dzieci nie zapominają, że istnieją takie cenne wartości, jak książka, która może wnieść do ich życia wiele wspaniałych ciekawostek. Jeżeli chcecie dowiedzieć, jakie mogą to być ciekawostki, to warto sięgnąć po literaturę dziecięcą, gdzie można znaleźć wiele fascynujących opowieści. Jedną z takich doskonałych propozycji jest książeczka „Gruffallo” autorstwa Axel Scheffler, Julia Donaldson. Za polskie tłumaczenie odpowiada genialny Michał Rusinek, dzięki którym nasze dzieci również mogą zapoznać się z przygodami.. . No właśnie czyje to są przygody?

Zmyślony czy nie?

Główną bohaterką tej wspaniałej książki jest Mysz, która wędruje sobie po polach i lasach przed siebie. Pomimo tego, że jest to Mysz niewielkiego wzrostu, to jej serce jest bardzo odważne i waleczne. Boi się tylko jednego. Mianowicie obawia się, że podczas swojego relaksującego spaceru napotka swoich wrogów, którzy będą chcieli ją zjeść. Ledwo o tym pomyślała, a na jej drodze stanął Lis, Wąż oraz Sowa po kolei. Wszyscy chcieli naprawdę ją zjeść, jednak mała, ale bardzo odważna Mysz postanowiła ich oszukać, dzięki czemu miała szansę na przeżycie. Otóż wymyśliła ona bajkę o potworze imieniem Gruffalo z którym właśnie szła się spotkać. Dokładnie opisała napotkanym zwierzętom wygląd tego stwora. Na tą wieść Lis, Sowa, i Wąż uciekli szybko jak się tylko dało, a zadowolona ze swojego podstępu Mysz szła raźnym krokiem przed siebie. Aż tu nagle z lasu wyłonił się prawdziwy… Gruffalo we własnej osobie, tak jak wcześniej mysz dokładnie go opisywała. No ale przecież to miała być zmyślona postać, a nie potwór z krwi i kości, który na dodatek chciał na końcu Mysz zjeść.

Bajkowy hit

„Gruffalo”  autorstwa Axela Schefflera i Julii Donaldson to absolutny hit, który po raz pierwszy zagościł na rynku pod koniec lat 90tych XX w. Co więcej, książka okazała się tak wspaniałą, że doczekała się nawet ekranizacji. Dzieciaki w wielu zakątkach świata wsłuchują się w przygody dzielnej Myszy, która musiała na końcu zmierzyć się z postacią, którą właściwie sama wymyśliła. jaki był efekt tej potyczki? O tym dowiemy się z książki, którą bardzo przyjemnie się czyta. Zdecydowaną zaletą jest fakt, że w książce znaleźć można wspaniałe rymowanki, które bardzo łatwo wpadają dziecku w uchu. Niech nas nie zdziwi fakt, że pod koniec czytania dziecko samo będzie kończyło już rymowanki razem z czytającym rodzicem. Warto zaprzyjaźnić się z odważną Myszą i Gruffalo.

potwór, spacer, las, przygody, odwaga

Kategoria Książki #zapowiedzi